Injekční lipolýza

Injekční lipolýza je další formou odstranění tuku z těla bez nutnosti operace. Pokud je formování vaší postavy různými dietami či sportem sice úspěšné a máte normální tělesnou váhu, jen na některých místech je viditelný přebytek nahromaděného tuku, pak je pro vás tato metoda ideální. V současnosti je hojně využívána především v oblasti obličeje, k odstranění podbradku a zformování dolní čelisti. Je však možné ji úspěšně využít i na všech ostatních partiích těla, např. v oblasti břicha, boků,  hýždí.

Jak už samotný název napovídá jedná se o injekční metodu. Díky přírodní látce, enzymu zvaném Fosfatydylcholin je tuk v problematické oblasti rozštěpen a krví odveden z těla. Tato účinná látka se aplikuje do zvolené oblasti velmi tenkou jehličkou a působí tak přímo ve zvolené lokalitě, kde rozpouští tuk. Tato metoda je časově nenáročná, téměř nebolestivá a nezanechává na těle žádné jizvy. Naopak zcela normálním jevem, který se téměř vždy po zákroku vyskytuje jsou modřiny, otok a zčervenání v místě vpichu. Ty se však velmi brzy samy vstřebají. Výjimečně se v ošetřovaném oblasti může objevit bolest či zvýšená citlivost, které však také v průběhu několika dní samy odezní. Jako i u ostatních forem formování postavy je vhodné po zákroku zvýšit pitný režim a dbát zásad zdravého stravování.

Tento způsob formování problematických partií je však efektivní pouze v případě malého množství tuku v dané oblasti. S větší vrstvou tukové tkáně si neporadí a zde se doporučuje ošetření pomocí klasické liposukce. Výhodou tohoto ošetření je možnost rovnoměrného odstranění tuku a trvalý efekt lze pozorovat zhruba za 4-6 týdnů. Injekční lipolýzu se však pro dosažení opravdu stoprocentního výsledku doporučuje několikrát opakovat. Nevýhodou tohoto zákroku je, že u malého procenta pacientů (cca 5%), je ošetření pomocí výše zmíněné účinné látky zcela bez efektu.

Jaké partie zákrok řeší?

Zákrok řeší tyto partie: Podbradek a hubnutí.

Často se ptáte

Kde je vhodná njekční lipolýza?

Injekční lipolýza je metodou, která se používá pro odstranění menších tukových polštářků a umožňují přesnější formování těla.

Kdy se projeví výsledný efekt?

Maximálního efekt  se dostaví  po 4-6 týdnech. Po této době je patrné, jak pacient na ošetření reaguje. Následně se může rozhodnout, jestli jsou nutná další sezení.

Kolikrát musím proceduru podstoupit?

Doporučují se 2–6 sezení,  je to velmi individuální a zaleží na velikosti partie.

Každý pacient reaguje na injekční lipolýzu stejně?

Ne. U všech pacientů se objeví ohnivá reakce se svěděním a zarudnutím, ale u 5 % z nich se neprokáže žádná redukce tuku. U přibližně 15 % pacientů se projeví slabé zmenšení, většinou nejsou s výsledkem spokojeni. 80 % pacientů je spokojeno, pokud ovšem bylo jejich očekávání reálné. 

Pro koho není injekční lipolýza vhodná?

Injekční lipolýza nemůže být prováděna na mladistvých a dětech, těhotných ženách, kojících matkách a na pacientech s neobvyklými onemocněními.

Formuláře na webové stránce jsou chráněny službou reCAPTCHA: Ochrana soukromí a smluvní podmínky.